Noroc ,
caut o mini masina de spalat rufe , pe net is o gramada dar pareri obiective cam zero. Imi trebuie pt lenjerie corporala, sosete , tricouri , deci ceva mic compact si eficient . Uscatorul de rufe e achizitionat deja :) :
Re: Rulota mea Adria 442 PH
Scris: 28 Mai 2026, 16:31
de Sorin Horea
Noroc ,
am terminat si operatiunea de schimbare rezervor apa cu unul mai voluminos; a trebuit modificata putin structura banchetei sub care este montat , modificata adancimea pompei submersibile prin inlocuirea furtunului cu unul mai lung cu 3cm si " inventia " unor sisteme de blocare/ancorare pe pozitie a rezervorului.
Re: Rulota mea Adria 442 PH
Scris: 01 Iun 2026, 15:07
de Sorin Horea
Noroc si La Multi Ani de ziua copilului ( din noi ).
am luat " piesa " principala pt plaja pt Rhea :)
Totul e gata la rulota , urmeaza vacanta ( Grecia ) 2-3 saptamani , o sa pun poze din calatorie , odata ce ne mobilizam .
Re: Rulota mea Adria 442 PH
Scris: 01 Iun 2026, 22:25
de Florin Herciu
Cățelul e piesa principală?
(De aia i-ai cumpărat cort de plajă, să se simtă pus în valoare!)
Re: Rulota mea Adria 442 PH
Scris: 02 Iun 2026, 10:05
de Sorin Horea
Noroc
i-am luat adapost de soare pt ca merita , in plus incap si eu langa ea
Re: Rulota mea Adria 442 PH
Scris: 05 Iun 2026, 14:09
de Sorin Horea
Noroc ,
cam pe gatate pregatirile:
Touaregu servisat total , schimbat uleiurile in grupuri , cutie distributie si cutie de viteze + recalibrare , revizie completa , adblue full gata de pribegie .
Rulota , verificat functionare , pompa apa , boiler gaz , truma vent , electricitate 12/230V, frigiderul , fotovoltaicul, moverul , maxxfanul, instalatie gaz , incarcata corect cu apasare maxima pe carlig 70 kg , pus tot ce trebuie , gata de drum si ea.
Speram ca la sfarsitul saptamanii viitoare sa ne mobilizam pt 2-3 saptamani de pribegie
Prima data in viata cu rulota , speram sa fie fain si sa ne placa .... in caz contrar , va fi la vanzare curand....
Re: Rulota mea Adria 442 PH
Scris: 05 Iun 2026, 21:30
de Florin Herciu
Sorin Horea scrie: ↑05 Iun 2026, 14:09
Prima data in viata cu rulota , speram sa fie fain si sa ne placa
Mult succes!
(Sunt sigur-sigur ca o să vă placă. Și nu doar că n-o să scoți nimic la vânzare, dar o să mai și vii cu o listă de îmbunătățiri/chestii pe care să le realizezi până la următoarea ieșire)
Re: Rulota mea Adria 442 PH
Scris: 09 Iun 2026, 13:43
de Sorin Horea
Noroc , multumim , speram sa ne placa .
O mica schimbare , testand functionalitatea scaunelor luate , am decis ca nu se potrivesc fiind destul de voluminoase si chiar inutile, le luasem in ideea sa putem manca afara stand la masa normal, dar am decis ca daca vrem masa normala , mancam in rulota :) ( vor ramane acasa pe terasa ).
Am luat in schimb un soi de scaun sezlong , mai jos , cu spatar inalt ca poti sa-ti odihnesti si teasta sau chiar sa tragi un somnic , cu reglaj pe spate care pot fi folosite si in cortul de la rulota cu masa care se poate face mai mica la inaltime si de ce nu, chiar si pe plaja . Vor fi transportate tot in masina .
Le-am gasit in DD la pretul de 138 lei .
Pe vineri - sambata vrem s-o uschim ..
Re: Rulota mea Adria 442 PH
Scris: 15 Iun 2026, 17:18
de Sorin Horea
Noroc, am ajuns cu bine in Grecia camping Ouzouni , stam careva zile apoi mergem mai in sud , va tine la curent.
Toate funcționează cum trebuie
Re: Rulota mea Adria 442 PH
Scris: 18 Iun 2026, 09:26
de Sorin Horea
Noroc,
Am migrat mai spre sud camping Hellas , klalanra , pana acum toate bune , inca ne obișnuim cu sportul asta
Re: Rulota mea Adria 442 PH
Scris: 18 Iun 2026, 13:42
de Constantin Curelea
Drumuri bune!
Dacă stați puțin intr-un camping care are umbra sau roof nu e necesar cortul. Mai comoda este o marchiza.
Re: Rulota mea Adria 442 PH
Scris: 19 Iun 2026, 11:58
de Sorin Horea
Noroc
multumim.
Desi soarele e sus pe cer maxxfanul face fata la 30% in rulota , cortul e o panza de fas unor de montat SI bine ventilat oricum stam dimi la cafea SI seara Putin ca in rest suntem plecati .
Inca nu suntem 100% convinsi de rulotism e in dezbatere